Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Argan yağının saça faydaları

Argan yağının saça faydaları bir hayli fazla olmakla birlikte cilt bakımında da bir hayli etkili, doğal bitki özüdür.

Son dönemlerde saç bakım ürünleri içerisinde sıklıkla kullanılan argan yağı, saça faydalı mı, saçlara ne gibi faydaları var, saç bakımında beklentileri karşılar mı gibi tüm sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Argan yağı, arganio spinosa çekirdeğinden üretilen ve saf yağı çıkartılarak piyasada bazı ürünlerin içerisinde kullanılan doğal bitkisel bir yağ özüdür.

Argan yağının saça faydaları

Argan yağı nedir?

Ana vatanı Fas olan argan bitkisi arganio spinosa çekirdeğinden üretilir ve bu çekirdekten saf yağı çıkarılarak piyasaya doğrudan herhangi bir özel işlem görmeye gerek kalmadan da satışa sunulur. Haliyle piyasa da saf halde bulunan argan yağını, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Argan yağının oldukça fazla faydası olduğunu söyleyebiliriz. Omega açısından oldukça zengin olan bu bitkisel yağın, cilt bakımının yanında yemeklere de lezzet katması açısından kullanmaya elverişlidir. Bu ayrıntıyı bilmeyen yoktur.

İlginizi Çekebilir: Evde Yapabileceğiniz Saç Bakım Maskeleri

Argan Yağının Kullanım Alanları

Argan yağını belki de en cazip hale getiren kısım ise doğrudan cilde uygulanmasının yanında yemeklere de doğrudan katılmasıdır elbet. Bu şekilde kolay ve ulaşılabilirliği kolay olan argan yağını, hemen hemen her yerde kolay temin edilebilirliği onun sıkça tüketilmesine neden olmaktadır.

Kişisel bakım ürünlerinde; şampuanlarda, sabunlarda ve saç şekillendirici tüm ürünlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Omega açısından oldukça zengin bir yapıya sahip olan argan yağı, saç derisinin yanı sıra saç tellerine bakım yaparak saçların kolay uzamasını sağlayarak sağlıklı uzamasına da yardımcı olur.

Argan Yağı ile Saç ve Cilt Bakımı

Her kesimden herkesin gönül rahatlığıyla kullanabileceği argan yağını, doğrudan cilde uygulanması onu daha çok popüler hale getirmiştir. Erkek kadın, genç ihtiyar her kesimin tercih ettiği argan yağı, oldukça uygun fiyattan aktarcılardan kolaylıkla temin edilebileceği gibi süper marketlerde de kolaylıkla temin edilebilir.

Özellikle kadınların sıkça merak ettiği argan yağını, onu daha da popüler bir hale getirmiştir. Günlük bakımda oldukça her alanda ihtiyaç duyulan argan yağının saça faydalarını aşağı da maddeler halinde sıralayalım…

Argan Yağının Saça Faydaları

 1. Saçların diplerine nüfus ederek hem saç derisinin beslenmesini sağlar hem de saçların daha hacimli ve parlak görünmesine yardımcı olur.
 2. Boyalı saçların bakımını sağlayarak boyanın daha uzun süreli kalmasına yardımcı olur
 3. Saç diplerinin bakımını üstlenerek s açların daha dolgun ve hacimli olmasına yardımcı olur.
 4. Saç köklerini besleyerek saç uçlarına kadar bakımını sağlar. Böylece saçların uzamasına yardımcı olur.
 5. Kuru saçların beslenmesini sağlayarak yumuşak bir görünüm verir ve daha kolay taranıp şekil almasını sağlar.
 6. Saç kırıklarının onarılmasında oldukça güçlü bir etkiye sahiptir.
 7. Saç diplerinin bakımını yaparak sebum oranını dengeleyerek saçların yağlanıp kepeklenmesini uzun süreli engeller.
 8. Argan yağı saçların bakımını yaparak daha kolay şekil almasına yardımcı olur.
 9. Yazın güneşin sıcağından koruduğu gibi, maşa, fön düzleştirici gibi ısı kaynaklı elektronik ürünlerin yüksek sıcağından koruyucu etkisi vardır.
 10. Saç derisinin bakımını yaparak saç köklerinin daha sağlam olmasını sağlayarak saçların dökülmesini önemli ölçü de azaltır.
 11. Saç derisini yeterli bakımını sağlayarak saçların kısa sürede uzamasına yardımcı olur.

Argan Yağı Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Uzun ömürlü olan argan yağı kolay kolay bozulacak bir ürün değildir. Tabi uzun şartlar ve imkânlarda sağlanmalıdır. Serin yerde saklanması tavsiye edilen bu yağın ayrıca güneş görmemesi gerekir.

Uzun süre tüketilmesi planlanıyorsa mutlaka buzdolabında muhafaza edilmesi tavsiye edilir.

Buzdolabında muhafaza edilecek argan yağı en az altı ay en fazla sekiz ay kullanılabilir. Dışarıda kullanılacak olan argan yağı ise mutlaka kapağı kapalı olacak şekilde bir ay içerisinde tüketilmelidir.

İlginizi Çekebilir: Saçlar Doğal Yollarla Nasıl Daha Kalın ve Güçlü Yapılır?

Argan Yağı İçerikli Ürünler İyi mi?

Argan yağı, yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok saç probleminde etkili bir doğal besin kaynağıdır. Piyasada çok sayıda argan yağı içerikli saç bakım ürünleri ve cilt bakım ürünleri bulunmaktadır. Güvenilir bir markadan tercih edilmesi durumunda argan yağı içerikli ürünler kullanılabilir.

Bizim önerimiz, doğal ürünleri ile Türkiye’de çok fazlasıyla tercih edilen Uraw Kozmetik’in ürettiği saç bakım ürünlerini kullanmanız yönündedir.

Editörün Önerisi

Saçlarınızın daha canlı, parlak ve hacimli görünmesini sağlamak ve aynı zamanda saç derisinin sağlığını korumak için Uraw B5 Forte Hair Shampoo kullanabilirsiniz.

Uraw B5 Hair Shampoo
Sipariş Vermek İçin Tıklayın

İlgili Mesajlar

Evde Saç Bakımı: Saçınızı Nasıl Yıkamalısınız?

[email protected]

Sağlıklı Saç Büyümesi İçin En İyi Meyveler: Saça İyi Gelen Meyveler

[email protected]

Saç Büyümesine Yardımcı Olan En İyi 10 Aloe Vera Tarifi

[email protected]ne

Yorum Yap