Yetişkinlerde Sivilce Lekeleri Nasıl Gider?

Ergenlik çağında her bireyin başlıca sorunu olarak bilinen sivilce oluşumu birçok kez ileri yaşlarda da hayatın belirli dönemlerinde karşımıza çıkabilen yaygın bir cilt problemidir. Bu oluşumun ötesinde sivilcelerin ciltte bıraktığı lekeler ayrı bir sorun olarak bilinmektedir. Peki yetişkinlerce sivilce neden olur? Sivilce lekeleri nasıl geçer? Bu konuda yalnız olmadığınızı bilin ve derin bir nefes alın. Sivilce oluşumları ve beraberinde ortaya çıkan cilt lekeleri sadece gençlerde görülen bir durum değildir. Uzmanlar, 25 yaşın üzerindeki yetişkinlerin% 40 kadarının lekeli, akne eğilimli ciltlere sahip olduğunu belirtmektedir.

Yetişkinlerde görülen akne ve sivilce oluşumları özellikle ergenlik çağının başlangıcından beri hap alan ve başka bir yöntemi denemek için tedaviyi bırakan kadınlarda sıklıkla görülmektedir. Hapı almayı bıraktıktan kısa bir süre sonra, lekeler ortaya çıkar. Bu lekeler vücudun genellikle görünen bölgelerinde meydana gelirken en sık yüz, sırt ve göğüs bölgelerinde belirmektedir. Lekeler kişinin cilt tonuna göre farklılık gösterebileceği gibi genellikle koyu tonlara sahiptir.

Yetişkinlerde sivilce nasıl gelişir?

Yetişkinlerde görülen sivilce oluşumları, genç sivilceyle aynı şekilde gelişir ve mikro komedonlarla başlar. Mikro-komedonlar, komedonların mikroskobik olarak küçük öncülerine verilen addır. erkesin mikro komedonları vardır, ancak lekeye eğilimli olmayan ciltlerde çözülürler. Cildiniz sivilceye yatkın ise küçük iltihaplı reaksiyonlar meydana gelir.

Aynı zamanda akne eğilimli cilt aşırı sebum üretir. Bu sebum, gözenekler tıkandığından ve boşaltım kanalları tıkandığından akamaz. Sonuç olarak komedonlar gelişir ve en çok yüz, boyun, göğüs ve sırtta bulunur. Akne bakterileri tıkalı sebum da çalışarak kırmızı ve iltihaplı sivilcelere yol açar. Dermatoloğunuzla görüşmenizin ardından uygulanacak tedavi yöntemleri sonrasında cildinizde meydana gelen lekeleri gidermek için aydınlatıcı krem kullanmanız önerilmektedir.

Yetişkinlerde sivilceye ne sebep olur veya bunu tetikler?

Yetişkinlerde sivilcenin nedenleri hakkında kesin bir araştırma yoktur, ancak hormon seviyelerindeki dalgalanmalar ve hormonlarla ilişkili olduğu düşünülmektedir. Ergenlik döneminde meydana gelen ergenliğin hormonal dalgalanmalarıyla bağlantılıdır. Yetişkin hormon dalgalanmalarının nedenleri, açıkça farklıdır. Bu durumu etkileyen diğer önemli faktörler arasında genetik yatkınlık, sigara, uygunsuz cilt bakımı, makyaj ve stres yer alabilmektedir. Tüm bunlar ciltte sivilce oluşumunu tetiklemekle kalmaz aynı zamanda sivilceler iyileştikten sonra cilt lekelerine sebebiyet verebilir.

Çözüm Ne?

Piyasaya çıkışından bu yana en çok tercih edilen leke giderici krem olarak da bilinen Uraw Aydınlatıcı Krem, cilt lekelerinde muzdarip bireylerin umut ışığı oluyor. Özellikle genellikle güneşe maruz kalma, akne ve sivilceden doğan izler, hormonal etkenler ve yaşa bağlı meydana gelen lekelerin giderilmesine yardımcı olan bu krem, aynı zamanda cildinize ekstra parlaklık kazandıran özel bir formüle sahiptir. Symwhite Plus maddesi sayesinde melanin sentezinde azalma sağlayarak cilt üzerinde aydınlatıcı etki gösteren Uraw Aydınlatıcı Krem, aynı zamanda içeriğindeki baobab yağı sayesinde güneşin ve çevresel etkenlerin neden olduğu yıpranmış cilt dokusunun onarılmasına yardımcı olur. Tüm bunların yanında içeriğindeki Çiğdem Çiçeği sayesinde kolajen elastin sentezini uyararak cildin yenilenmesine destek olan Uraw Aydınlatıcı Krem son derece kolay kullanımıyla hem kaliteli hem hesaplı.

İlgili Mesajlar

En İyi Aydınlatıcı Krem: Uraw Leke Giderici

[email protected]

Her Cilt Tipine Uygun Nemlendirici: Uraw Phantel Krem Nedir?

[email protected]

Sedef Hastalığına Karşı Saç Sağlığını Korumanıza Yardımcı Olan 7 Yöntem

[email protected]

Yorum Yap